צביעת חדרי ילדים: מעל 7 סגנונות שונים לעיצוב החדר

תוכן העניינים

צביעת חדרי ילדיםאחת המשימות המורכבות יותר בעיצוב הבית היא צביעת חדרי הילדים. צביעת חדרי הילדים תהווה חלק משמעותי מעיצוב החדר ותעניק לחדר את הצבעים המרכזיים ואת הקונספט המועדפים עליכם ו/או על הילדים שלכם.

אנו בחברת גלריית תמר, יודעים שבסופו של דבר הצבעים הבולטים בחדר ישפיעו משמעותית על התחושה בחדר. 

מצד אחד, אתם לא רוצים שהוא יהיה משעמם ומצד שני אתם רוצים לשמור על איזון בכל הנוגע לאנרגיות כדי לאפשר לילדים גם תחושת רוגע ונחת ממנה יוכלו להירדם יותר בקלות. 

יש המעדיפים לשלב את העיצוב עם למלא הכולל מדבקות קיר, אלמנטים עיצוביים מיוחדים ושילוב של כל זה עם הריהוט, הכיסוי למיטה ועוד. 

אחרים מעדיפים צביעה סולידית של הקיר עם צבע אחד ולשלב את הרהיטים בהתאם ללא קונספט מיוחד. הנה כמה טיפים לצביעת חדרי הילדים.

בחירת גישה לעיצוב החדר:

אז כפי שאמרנו – צביעת חדרי ילדים יכולה להיות משימה מאתגרת אבל גם יכולה להיות משימה מעניינת ומהנה במיוחד. 

הכול תלוי בשיקול הדעת ובקבלת ההחלטות שלנו. שתי הגישות העיקריות הן הגישה הקלאסית וגישת הקונספט. הגישה הקלאסית אומרת שילוב של צבע אחד או שניים בדרך כלל שבהם קירות החדר יהיו צבועים, שילוב הריהוט בהתאם למה שיש עם שילוב הקרמיקה דמוי פרקט ספרדי וזה הכול. 

אין הרבה מחשבה מאחורי העיצוב, האנרגיות שנוצרות בחדר ולעתים אפילו אין התחשבות ברצון הילדים. על פי הגישה הקלאסית חדרי בנות יעוצבו בדרך כלל בצבעים המתאימים לבנות כמו ורוד, סגול, תכלת וכד' ואילו חדרי הבנים יהיו בדרך כלל בירוק, כחול, אדום וכד'. 

כאשר הילדים מתבגרים יש כבר ביקוש רב יותר לגישת הקונספט.

גישת הקונספט אומרת לייצר קונספט עיצוב מיוחד כאשר הקירות הם חלק ממנו. 

לדוגמא: ליצור ממלכת נסיכות עם בובות חד קרן ועיצוב הקיר כאזור המתאים לנסיכות. 

אצל בנים זה יכול להיות למשל קונספט של קבוצת כדורגל מסוימת. 

התחושות והאנרגיות של הילדים בחדר יהיו בהתאם לעיצוב החדר ולצבעים בחדר ולכן יש לכך משקל רב. שימו לב שמדובר בנושא אינדיבידואלי. 

כלומר – אצל ילד אחד בחירה בקונספט של כדורגל יכול לתת לו אושר ורוגע והוא ייהנה להיות בחדר ואצל ילד אחר יכול להיות שמה שידבר אליו זה שמיים כחולים, אווירה של טבע או בעלי חיים למשל.

 

על מה עוד חשוב לשים דגש בצביעת חדרי הילדים?

חשוב להתחשב בגיל הילדים. ככל שהם מתבגרים יותר כך הדרישה לקונספט עיצובי של החדר אבל גם הצורך בשינוי העיצוב הילדותי לעיצוב מסוגנן יותר. 

כדאי להתייעץ עם הילדים לגבי מה הם אוהבים ואיך הם היו רוצים לראות את החדר שלהם. 

באזור המיטה כדי להשתמש בצבעים מרגיעים ובכלל באלמנטים עיצוביים מרגיעים שיסייעו להירדמות מהירה יותר ושינה טובה יותר.

סרטון בנושא צביעת חדרי ילדים